Search
Sunday 17 February 2019
  • :
  • :
Latest Update

राजधानीमा मुसलधारे पानीले डुबायो

राजधानीमा मुसलधारे पानीले डुबायो

काठमाडौँ। राजधानीमा बुधबार मुसलधारे पानी परेको छ। मुसलधारे पानी परेसँगै सडकहरु हिलाम्मे भएका छन् भने कतिपय स्थानहरुमा पानी जमेर हिड्नै नहुने भएको छ। यस्तै एउटा दृश्य चावहिलमा पनि देखियो।

चावहिलको गोपी कृष्ण हल नजिकै एक पार्किङ स्थलमा मुसलधारे पानीपछि पुरै ताल जस्तै जमेको छ। जसका कारण त्यहाँ पार्किङमा राखिएका मोटरसाइल तथा कारहरु पुरै डुबानमा परेको छ।
बेसारको चक्कीबाट क्यान्सरकाे हार, महिलाले देखाइन् यस्ताे चमत्कार !

नोट :- भिडियो हेर्नु तल जानू होस ।।

मानिसहरु घरेलु उपचार पद्धतिमा कम ध्यान दिने गर्दछन् । के यस्ले निको होला र भन्ने धारणा उनीहरुमा रहेको हुन्छ । कहिलेकाहीँ त्यस्ता उपचार विधिले मानिसहरुमा नराम्रो असर पनि परेको त हुन्छ नै यसका साथै डाक्टरहरुको निगरानी र सल्लाह बिना केही कुरा खानाले कहिलेकाहीँ मानिसको ज्यान जान पनि सक्छ ।

तर व्रिटेनकी एउटी महिलाले घरेलु औषधीको प्रयोगबाट नै प्राणघातक रोग मानिने ब्लड क्यान्सरलाई नै हराइदिएकी छिन् । त्यो पनि यस्तो स्थितिमा जब रोग बढेका कारण डाक्टरहरु नै डराएका थिए । व्रिटेनमा रहदै आएकी ६७ बर्षीया डिएनेक फेर्गसन गत पाँच बर्षदेखि क्यान्सरबाट पीडित थिईन् । उनमा डाक्टरको औषधी र उपचारबाट केही पनि फाइदा भइरहेको थिएन । अन्त्यमा उनले बेसारको गोली खान सुरु गरिन् र क्यान्सरलाई नै हराएर एउटा उदाहरण नै बनिदिइन् ।

एक खबरका अनुसार फेर्गसन एउटी यस्ती महिला हुन्, जसको उपचार बन्द भएपछि बेसारको चक्की खानाले क्यान्सर ठीक भएको हो । उत्तरी लन्डनमा रहदै आएकी फेर्गसनलाई अपांग नै बनाउने वाला क्यान्सर ‘माएलोमा’ को उपचारका क्रममा ३ पटक कीमोथेरेपी (रसायन चिकित्सा) र एकपटकमा नै चारवटा स्टेम सेल प्रत्यारोपण गरिएको थियो ।

तर यसबाट उनको दुखाई झन् बढेको थियो । उपचारका क्रममा जब दुईपट ठीक भएर उनी बिरामी भईन् डाक्टर पनि यस कुरालाई लिएर डराइरहेका थिए कि, अब फेर्गसनलाई बचाउन एकदमै मुस्किल छ ।

तत्काल उनको प्लाजमा सेल धेरै नै कम भएको छ । उनले आफ्नो जीवनमा धेरै नै सुधार आएको बताएकी छिन् । खासमा प्लाजमा सेल एक प्रकारको सेतो रगत कोशिका हुने गर्दछ । जुन माएलोमाका साथ असामान्य र अनियन्त्रित तरिकाबाट बढ्ने गर्दछ ।

फोर्गसनले डाक्टरको उपचार बन्द गरेर दैनिक आठ ग्रामको बेसारको एउटा गोली खान सुरु गरिन् । यहीँ प्रक्रिया लामो समयसम्म चल्यो । जब उनी केही बर्षपछि डाक्टरकोमा पुगिन् त उनीहरु फेर्गसनको स्वास्थ्यमा सधार भएको देखेर हैरान नै भए ।

फेर्गसनको उपचार गरिरहेका बार्ट्स हेल्थ एनएचएस ट्स्टका डाक्टरले व्रिटिश मेडिकल जर्नल केस रिपोर्टमा लेखे, मेरो जानकारीमा यो पहिलो रिपोर्ट हो । करक्यूमिनभन्दा जरुरी उपचार बन्द हुनका बाबजुद लगातार बढिरहेको बिमारी ठीक भयो ।

यद्यपी यो गोली भान्छामा प्रयोग हुने बेसारको नभई त्योभन्दा अलग खालको हो । १० दिनको गोलीको मूल्य करिब ७ हजार रुपैयाँ रहेको छ । यसमा अधिक मात्रामा करक्यूमिन हुने गर्दछ । जबकि भान्छामा प्रयोग गरिने बेसारमा केबल दुई प्रतिशत मात्र हुने गर्दछ । विशेषज्ञहरुका अनुसार एसियाली क्षेत्रमा बेसारको उपयोग अल्जाइमर, मुटु र डिप्रेसन जस्ता बिमारीको उपचारका लागि गरिन्छ ।


Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *